Infuzja tlenowa to innowacyjna metoda odmładzania skóry. Początkowo była popularna przede wszystkim wśród gwiazd światowego formatu, takich jak Madonna, Jennifer Lopez czy Justin Timberlake. Jednak obecnie staje się coraz powszechniej znana i zyskuje nowych zwolenników również w Polsce.

Technologia

Swoją popularność zawdzięcza temu, że jest nieinwazyjna, przynosi szybko zauważalne efekty i nie wymaga rekonwalescencji. Metoda bazuje na technologii hiperbarycznego tlenu, a także na wprowadzaniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych. Jednym z najważniejszych elementów są dwie postaci kwasu hialuronowego, który łączy włókna kolagenu i elastyny oraz wpływa na fibroblasty, dzięki czemu skóra zyskuje jędrność, elastyczność i gładkość. Do cząsteczek kwasu przyłączają się również między innymi witaminy A, E i C, aloes i oleje roślinne z jojoby.

Szczegóły zabiegu

Sam zabieg jest bardzo prosty i polega na wprowadzeniu składników pod ciśnieniem z określonej odległości i pod pewnym kątem za pomocą specjalnego aplikatora. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Wygładzenie skóry, poprawa konturów twarzy i spłycenie zmarszczek są widoczne bezpośrednio po zabiegu, a na następny dzień stają się jeszcze lepiej dostrzegalne. Taki efekt utrzymuje się przez około 1,5 tygodnia, więc dla pełnego i trwałego efektu niezbędne jest powtarzanie zabiegów. Program kuracji powinien zawierać sześć zabiegów wykonywanych raz w tygodniu dwa razy w roku.

Efekty

Systematyczne zabiegi zapewniają:

  • wypełnienie zmarszczek,
  • redukcję cienkich linii,
  • wygładzenie okolicy oczu i ust,
  • poprawę konturów twarzy,
  • ujędrnienie i napięcie skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • poprawienie kolorytu skóry.

Infuzja tlenowa jest wskazana przede wszystkim dla osób mających problemy z trądzikiem, łuszczycą oraz egzemą.

Zalecenia

W miesiącu poprzedzającym zabieg nie powinno się wykonywać głębokich złuszczeń, a na 2-3 dni przed warto zrezygnować ze stosowania gruboziarnistych peelingów. Z kolei już po przeprowadzonej infuzji tlenowej należy zastosować się do poniższych zaleceń:

  • odstawienie peelingów chemicznych na tydzień po zabiegu,
  • zrezygnowanie z solarium i sauny na czas do trzech tygodni,
  • stosowanie delikatnych preparatów pielęgnacyjnych.

Jako że infuzja tlenowa jest w pełni bezpiecznym zabiegiem, praktycznie nie ma przeciwwskazań. Z zabiegu należy zrezygnować jedynie w przypadku alergii na któryś ze składników stosowanych preparatów bądź choroby zakaźnej skóry w miejscu, które ma zostać poddane infuzji tlenowej.