Masaż ten pozwala pozbyć się bólów głowy, uspokoić nerwy, zrelaksować się, poprawić ukrwienie skóry. To ostatnie wpływa na stan włosów. Osoby, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów oraz z ich kiepskim wyglądem powinny skorzystać z masażu głowy. Efekty przynosi regularne masowanie głowy.

Masaż, nawet ten wykonywany miejscowo, rozluźnia całe ciało. Dlaczego tak się dzieje? Masaż działa na psychikę. Dzięki rozluźnieniu spiętych mięśni przynosi relaks fizyczny. Dzięki temu ulga ogarnia też ludzką psychikę. Masaż wykorzystywany jest nie tylko w celach relaksacyjnych, ale też w celach leczniczych. Głównym zadaniem masażu klasycznego jest leczenie wielu schorzeń.

Ból głowy to częsta dolegliwość. Migrenowe bóle głowy bywają bardzo uciążliwe i trudno znaleźć na nie skuteczny środek przeciwbólowy.

Masaż poprawia mikrokrążenie skóry na głowie oraz w całym ciele. Dzięki temu, że krew szybciej krąży, możliwa jest szybsza wymiana składników odżywczych, witamin i minerałów oraz pozbycie się szkodliwych produktów przemiany materii. Część składników odżywczych przenika do mózgu i poprawia zdolność koncentracji, poprawia pamięć, wpływa korzystnie na inteligencję.