NOWOŚĆ !!! LASER DO ZAMYKANIA NACZYNEK

NAJLEPSZY I JEDYNY LASER DO ZAMYKANIA NACZYNEK W WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIM KOSZALIN

Wskazania do zabiegu:

♦  rozszerzone naczynka na twarzy ♦ trądzik różowaty ♦ pajączki na nogach i innych obszarach ciała ♦ rumień ♦ rubinki ♦ włókniaki

Zabieg urządzeniem Quadrostar Pro Yellow doskonale sprawdza się w kuracji problemów z naczynkami.

Podczas zabiegu wykorzystuje się długość  światła 577 nm, który oddziałuje na oxyhemoglobinę znajdującą się w naczyniach krwionośnych.

W wyniku tego procesu dochodzi do termicznego obkurczenia i zamknięcia naczynia bez jednoczesnego podrażniania skóry.

Po zabiegu możemy szybko wrócić do codziennych zadań.

Przeciwwskazania

– ciąża i karmienie piersią,
– epilepsja,
– cukrzyca,
– nowotwory,
– świeża opalenizna oraz stosowanie produktów brązujących,
– poddawanie się zabiegom z użyciem kwasów lub botoksu na miesiąc przed zabiegiem,
– przyjmowanie leków o działaniu fotouczulającym,
– doustne terapie retinoidami oraz sterydami,
– przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
– infekcje wirusowe lub bakteryjne skóry.

Pielęgnacja po zabiegu

– stosować kremy nawilżające oraz kremy z filtrami UV,
– przez miesiąc unikać nadmiernej ekspozycji na słońce,
– unikać kosmetyków drażniących skórę,
– przez kilka dni od zabiegu unikać gorących kąpieli oraz nadmiernego wysiłku fizycznego,
– przez około tydzień unikać sauny oraz basenu.

LASER Q-SWITCH / PEELING WĘGLOWY

peeling laserowy,  peeling węglowy koszalin

Peeling węglowy nazywany inaczej peelingiem laserowym lub zabiegiem Black Doll. Zabieg ten polecany jest osobom, które pragną szybko poprawić wygląd swojej skóry, nadać jej zdrowego i promiennego blasku. Polecany jest również osobom, które pragną pozbyć się nadmiaru sebum na powierzchni skóry, zwęzić pory czy zadziałać w jej głębszych warstwach pobudzając procesy regeneracyjne których efektem będzie również wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i jędrności skóry.

Peeling laserowy polecany jest także Pacjentom, którzy mają skłonność do trądziku występującego na twarzy, plecach, dekolcie. Przede wszystkim ogromną zaletą zabiegu jest jego bezbolesność. Pacjent odczuwa na skórze delikatne impulsy ciepła.

To idealna propozycja dla osób z niskim progiem bólu oraz dla tych, którzy nie mogą stosować środków znieczulających. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.

PRZECIWWSKAZANIA

– przyjmowanie leków rozszerzających naczynia krwionośne,
– przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
– przyjmowanie retinoidów doustnych w ciągu ostatnich 6 miesięcy,
– przyjmowanie leków i suplementów światłouczulających (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
– przyjmowanie/stosowanie sterydów (w formie kremu lub tabletek),
– spożywanie ziół tj.: dziurawiec, nagietek, rumianek (należy odstawić na 2 tyg. przed zabiegiem),
– czynne choroby autoimmunologiczne (np. toczeń układowy, twardzina),
– skłonność do powstawania bliznowców (keloidów), blizn hipertroficznych,

– aktywne zakażenia wirusowe: HIV, WZW, aktywna choroba nowotworowa,
– ciąża oraz okres karmienie piersią, rozrusznik serca, padaczka, stosowanie na obszar zabiegowy preparatów, w których składzie są pochodne witaminy A (retinoidy) lub inne substancje światłouczulające (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
– stosowanie balsamów brązujących lub samoopalaczy (należy odstawić 2 tyg. przed zabiegiem),
– peeling lub inny zabieg wykonany na obszarze zabiegowym (w ciągu ostatnich 2 tyg. przed zabiegiem), opalona skóra.

DEPILACJA LASEROWA

Bezbolesność i efektywność w jednym

Dzięki zastosowaniu doskonałego chłodzenia wodnego poprzez kryształ szafirowy oraz metalowy radiator, stanowiący czołowy element głowicy zabiegi laserem są bezbolesne. Dlaczego warto wybrać 3 długości fali ?

 
 
Długość fali 755nm (Alexandryt): Stosowany dla najszerszej gamy rodzajów i kolorów włosów. Długość fali zapewnia silniejszą absorpcję energii przez chromofor melaniny, dzięki czemu idealnie nadaje się do szerokiej gamy rodzajów włosów i kolorów – szczególnie jasnych i cienkich. Przy bardziej powierzchownej penetracji długość fali 755 nm celuje w wybrzuszenie mieszka włosowego i jest szczególnie skuteczna w przypadku powierzchniowo osadzonych włosów w obszarach takich jak brwi i górna warga.
 
Długość fali 808 nm: Klasyczna długość fali w laserowym usuwaniu włosów, długość fali 808 nm, zapewnia głęboką penetrację mieszków włosowych o wysokiej mocy, wysokiej częstotliwości powtarzania i dużej wielkości plamki w celu szybkiego działania. 808 nm (dioda): ma umiarkowany poziom absorpcji melaniny, dzięki czemu jest bezpieczny dla ciemniejszych rodzajów skóry. Jego możliwości głębokiej penetracji są ukierunkowane na wybrzuszenie i cebulkę mieszków włosowych, podczas gdy umiarkowana penetracja głębokości tkanek sprawia, że idealnie nadaje się do usuwania włosów z rąk, nóg, policzków i brody. Długość fali 1064nm (Yag) : Specjalizuje się do ciemniejszych rodzajów skóry.
 
Długość fali YAG 1064 charakteryzuje się niższą absorpcją melaniny, dzięki czemu jest skoncentrowanym rozwiązaniem dla ciemniejszych rodzajów skóry. Jednocześnie 1064 nm oferuje najgłębszą penetrację mieszków włosowych, umożliwiając celowanie w cebulkę , a także leczenie głęboko osadzonych włosów w obszarach takich jak skóra głowy, włosy pod pachami i obszary łonowe. Przy wyższej absorpcji wody generującej wyższą temperaturę włączenie fali o długości 1064 nm zwiększa profil termiczny całego zabiegu laserowego w celu najbardziej skutecznego usuwania włosów.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej?

 – świeżo opalona skóra. Ważne, by przed zabiegiem unikać opalania i samoopalaczy, aby zapobiec nadwyrężeniu naskórka.

– Przyjmowanie leków światłouczulających, które ingerują ze światłem lasera. Są to głównie antybiotyki, w tym leczące trądzik oraz leki antydepresyjne. Ponadto organizm w trakcie kuracji antybiotykowej jest osłabiony, więc trudno przewidzieć jego reakcję.

– Zażywanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Należy je odstawić około 2 dni przed wizytą. Chociaż są wyjątki – jedną z substancji, która nie ma właściwości światłouczulających jest paracetamol.

– są ciąża, cukrzyca, choroby endokrynologiczne, nowotwory oraz infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonania zabiegu.

-Zabieg depilacji laserowej nie jest przeznaczony dla osób z metalowymi implantami i wszczepionym defibrylatorem lub stymulatorem serca.

– Osoby z chorobami skóry, takimi jak bielactwo, łuszczyca lub z przerwaną ciągłością naskórka także nie mogą wykonać zabiegu

Przygotowanie do depilacji

– pół roku przed planowaną depilacją trzeba odstawić doustną kurację retinoidami,

– 1 miesiąc wcześniej zaleca się rezygnację z jakiejkolwiek formy depilacji,

– na 3 tygodnie przed depilacją należy zakończyć kurację maścią z retinoidami,

– 2 tygodnie przed pierwszym zabiegiem trzeba odstawić preparaty światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) oraz zioła takie jak dziurawiec i nagietek,

– ok. 1-1,5 miesiąca przed depilacją laserem rezygnuje się z opalania naturalnego i w solarium,

– należy także zaprzestać stosowania preparatów samoopalających, a zabieg można przeprowadzić dopiero po zblędnięciu takiej opalenizny.

Przed samym zabiegiem trzeba odpowiednio przygotować skórę, dzięki czemu laserowe usuwanie owłosienia będzie efektywne i bezpieczne:

– wcześniej skutecznie i systematycznie nawilżamy skórę, ale dzień przed zabiegiem odstawiamy również kremy nawilżające,

– dzień przed planowaną depilacją należy gładko zgolić włosy (nie wyrywać!),

– nie należy pić alkoholu co najmniej dobę wcześniej,

– przed zabiegiem, w tym samym dniu, należy dokładnie umyć i odtłuścić skórę,

– należy zrezygnować z kremów, perfum, dezodorantów, balsamów itp. W miejscu planowanego zabiegu,